środa, 24 września 2014

Dobór kinkietów

Światło emitowane przez kinkiety nie jest agresywne. Tego rodzaju lampy spisują się idealnie zarówno jako część systemu oświetleniowego, jak również jako główne źródło. Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym chcemy je zaisntalować. 

Kinkiety wypełniają pokój ciepłą barwą. Dobrze sprawdzają się tam, gdzie brak miejsca na duże oprawy. W moim odczuciu najlepszym miejscem dla kinkietów są sypialnie, gdzie wystarczy dyskretne, niemal intymne światło. Często spotykamy je także w korytarzach i na klatce schodowej.

Kolejnym przykładem jest użycie ich w łazience. Zdarza się, że górne żarówki wmontowane w sufit niedostatecznie oświetlają twarz, zwłaszcza rejony pod nosem i brodą. Dzięki zastosowaniu kinkietów po obu stornach lustra możemy zlikwidować cienie powstałe w dolnym rejonie forpiku. Umożliwi to mężczyznom dokładniejsze golenie, paniom zaś, pomalowanie się.

Dobór kinkietów

Jak więc widać, wybór kinkietów mocno uzależniony jest od miejsca, w którym chcemy je zamontować. Na początek należy zastanowić się jakie światło chcemy uzyskać. Spotykamy dwa rodzaje opraw kinkietów, przejrzyste i nieprzezroczyste. Światło może być kierowane w górę, powyżej oprawy (na ścianę) lub w dół. W przypadku sypialni i łazienki zalecałbym zastosowanie drugiej opcji. 

Na kilku stronach internetowych specjaliści radzą podłączyć ściemniacze do naszych wiszących lamp. Będziemy mogli z łatwością regulować emitowane przez nie natężenie światła.